Szukasz projektu systemu nawadniania? Dobrze trafiłeś!

Zobacz jakie projekty znajdziesz w ofercie

STANDARDOWE

gdy potrzebujesz zwykły projekt bez specjalnych wymagań

ROZSZERZONE

pod większe inwestycje wymagające znacząco obszerniejszych dokumentacji

 • ogrody przydomowe
 • prywatne tarasy i zielone dachy
 • mała zieleń przy firmach
 • prywatne osiedla mieszkaniowe
 • projekty dla deweloperów domów jednorodzinnych
 • niewielkie uprawy
 • tereny parkowe
 • zieleń wokół osiedli mieszkaniowych
 • zieleń wokół obiektów użyteczności publicznej i przemysłowych
 • obiekty sportowe
 • projekty pod zamówienia publiczne

Zobacz portfolio i przekonaj się o jakości projektów

Co dostajesz w cenie projektu

Podejście projektowe
projekt oparty o międzynarodowe standardygwarancja równomiernego pokrycia terenu wodą (brak przelanych i niedolanych miejsc)
Cześć graficzna
plansza z:
– rozstawą zraszaczy
– rozstawą linii kroplującej
– schematem ułożenia rur
– rysunkiem zbiorczym
– wymiarowaniem
– rysunki pomocnicze
w cenie projektu dostajesz 4-5 podstawowych plansz projektowych oraz rysunki pomocnicze

na rysunkach pomocniczych widać dobrze średnice rur oraz rozstawę zraszaczy/linii kroplującej dla każdej sekcji z osobna
Obliczenia
obliczenia hydrauliczne obliczenia gwarantują nam utrzymanie straty ciśnienia w normie a za tym idzie wynurzenie się każdego ze zraszaczy oraz odpowiednia wartość ciśnienia potrzebna do jego prawidłowej pracy
kalkulacja dawki opaduobliczamy ile wody powinien zużyć system nawadniania
kalkulacja czasu pracy poszczególnych sekcjiliczymy czas pracy każdej sekcji z osobna aby zachować równomierność podlania ogrodu
Część opisowa
zestawienie elementów montażowych oraz wycena systemuw cenie projektu przygotowuje wykaz elementów montażowych oraz wyceniam w hurtowni Blue Garden
optymalizacja systemu oraz wskazówki i wytyczne dotyczące pracy systemu nawadniania

uwagi projektowe

wskazówki montażowe

uwagi serwisowe
w projekcie uwzględniam różne wskazówki, wytyczne, uwagi i sugestie, aby Twój system działał jak najlepiej
Dodatkowe
indywidualne podejście do danego ogrodumasz to jak w banku !
możliwość samodzielnego montażu na podstawie projektuTAK! Projekty są jasne i czytelne. Dzięki temu dobrze sprawdzają się przy samodzielnym montażu
pomoc i doradztwolubię zadowolonych klientów, dlatego też pomagam i tłumacze zarówno na etapie projektowym jak i wykonawczym
Powyższa tabela odnosi się do standardowego projektu, zakres dla projektów rozszerzonych jest obszerniejszy, po więcej informacji zapraszam do kontaktu.

O projektach – kilka słów więcej

Zajmuję się wykonywaniem profesjonalnych projektów automatycznego nawadniania opartych na stosownych wyliczeniach oraz zasadach projektowych w pełni zgodnych ze sztuką. Do każdego systemu podchodzę indywidualnie zwracając przy tym uwagę na takie szczegóły jak optymalizacja ilości instalacji, wnikliwe rozpatrzenie miejsc problematycznych czy też możliwość zmiany parametrów źródła wody na gorsze w perspektywie czasu. 

Jedną z moich misji związanych z nawadnianiem jest ograniczenie zużycia wody do optymalnego opadu. W obecnych czasach coraz częściej doskwierają nam susze, w których każda kropla wody jest na wagę złota. Projektując mam świadomość jakie powinno być zapotrzebowanie w wodę danego ogrodu. Następnie prowadzę projekt tak aby rzeczywisty pobór pokrywał się z założeniami. Wykonuję projekty zwracając szczególną uwagę na to żeby nie zużywały one niepotrzebnych hektolitrów wody tylko pomagały chronić jej cenne źródła, przy jednoczesnej gwarancji pięknej zieleni bez suchych i przelanych miejsc!

Dla wszystkich którzy zastanawiają się czy projekt nawadniania jest naprawdę istotny przygotowałam specjalny wpis na blogu  – co kryje się pod hasłem projekt nawadniania

Formularz wyceny

wypełnij aby otrzymać darmową wycenę

W celu ułatwienia kontaktu


Projekt wyceniany jest na podstawie powierzchni nawadnianej, podkład do wyceny musi być w skali lub zachowywać proporcje. W przypadku proporcji niezbędne jest podanie co najmniej 2 wymiarów waz ich wskazaniem lub umieszczenie skalówki, podkład może być wykonany odręcznie np. na papierze milimetrowym/ w kratkę oraz podesłany w postaci skanu, bez podkładu wycena projektu jest niemożliwa.

Często zadawane pytania

Ile kosztuje projekt nawadniania ?

Cena projektu zależy od powierzchni zieleni (biologicznie czynnej) oraz od wersji projektu (podstawowa/rozszerzona). Aby wycenić koszt projektu wystarczy wysłać podkład z rysunkiem ogrodu. Bezpośrednio na maila kontakt@zielonenawodnione.pl lub za pomocą formularza (powyżej).

Czy na podstawie projektu będę w stanie samodzielnie zamontować system ?

Tak! Projekt jest jasny i przejrzysty. Montaż systemu nie będzie problemem. Dodatkowo w ramach projektu dostaniesz rysunki pomocnicze ułatwiające instalacje a w przypadku dodatkowych pytań można po prostu zadzwonić lub napisać.

Jak przygotować podkład pod projekt/wycenę ?

Podkład musi być czytelny oraz trzymać proporcje zgodnie z stanem faktycznym. Może być podesłany w postaci projektu ogrodu, szkicu odręcznego, zdjęcia z drona itp. Ważne aby przedstawiał rzut (z góry), oraz posiadał minimum 2-3 wymiary w celu przeskalowania, lub skalówkę.

W przypadku szkicu odręcznego podsyłamy skan (na płasko) a nie zdjęcie.

Jeżeli planujesz podesłać zdjęcie z drona pamiętaj aby dron wykonał zdjęcie centralnie nad środkiem działki z kamerą skierowaną prostopadle do ziemi.

Czy mogę wybrać preferowaną markę w projekcie?

Tak. Wybór leży po Twojej stronie.

Jeżeli nie masz wybranej marki nic nie szkodzi. Wybierzemy ją wspólnie.

Najczęściej wykorzystywane marki w projektach to: Toro, Rain Bird i Hunter

W projektach widzę sporą ilość zraszaczy z czego to wynika ?

Na ilość zraszaczy wpływa kilka kwestii m. in.:

 1. Specyfika ich działania. Widząc jeden zraszacz na planszy o zasięgu np. 10 m możemy pomyśleć, że pole o takim właśnie zasięgu pokrywa ten zraszacz. Prawda jest jednak inna. Około 50% zasięgu zraszacza jest w stanie zapewnić trawnikowi odpowiednią (równomierną) ilość wody. Aby uniknąć zjawiska punktowego wysychania trawników musimy stosować się do konkretnych zasad projektowych. Początkowo może nas to przerażać, ale od razu uspokajam taka jest charakterystyka systemów nawadniania i tylko odpowiednie zagęszczenie zraszaczy daje najlepsze efekty.
 2. Kształt trawnika np. duże trawniki o regularnych kształtach generują mniejsze ilości zraszaczy niż małe wąskie trawniki.
 3. Źródło wody, przy dużej wydajności źródła mamy większe możliwości niż przy źródłach i niskich parametrów. Zatem niskie parametry źródła wody mogą wpływać na zwiększenie się ilości zraszaczy.
Za rzadka rozstawa zraszaczy – widać miejsca niedolane
Prawidłowe zagęszczenie zraszaczy – trawnik podlany równomiernie

Czy wraz z projektem dostanę wycenę nawadniania ?

Tak, w ramach projektu dostaniesz zestawienie materiałów wraz z wyceną. W ramach projektu otrzymasz wycenę w hurtowni Blue Garden ale zestawienie można wysłać także do wybranych sklepów.