oto ja, wyskakuje z rur przygotowanych do montażu nawadniania w parku w Pabianicach 🙂

Cześć! Nazywam się Natalia. Z wykształcenia jestem inżynierem architektem krajobrazu, a z doświadczenia projektant systemów automatycznego nawadniania.

Na swoim koncie mam ponad 200 projektów nawadniania. Od niewielkich ogródków prywatnych po duże obiekty publiczne m.in. park w Pabianicach o powierzchni ponad 3 ha. Zobacz portfolio.

Nieustannie podnoszę swoje kompetencje czerpiąc cenną wiedzę ze szkoleń, webinarów, książek, innych doświadczonych projektantów a także wykonawców, którzy nie rzadko dzielą się różnymi ciekawostkami, spostrzeżeniami i sugestiami wyciągniętymi z własnych realizacji.

Zależy mi aby systemy nawadniania były prawidłowo projektowane a następnie wykonywane. To jedyna słuszna droga aby efekt pracy takiego systemu zadowalał klienta jednocześnie nie zużywając niepotrzebnie nadmiernych ilości wody.

Średnia jakość projektów systemów nawadniania to niestety dalej spory problem „na naszym podwórku”. Zależy mi na zwiększeniu poziomu wiedzy na temat systemów nawadniania. Dlatego właśnie powstał blog Zielone Nawodnione oraz wygodne i łatwo dostępne dwu częściowe szkolenie on-line.

Wartości jakie szanuje to rzetelność, jakość i uczciwość. Kieruje się nimi zarówno w strefie zawodowej jak i w życiu prywatnym. Lubię przełamywać bariery i dążyć do zwiększania świadomości oraz kreować nowe lepsze postawy we wszystkich tych, którzy w jakikolwiek sposób są lub będą związani z systemami nawadniania. Oprócz wiedzy chciałabym również promować tutaj swego rodzaju filozofię rozjaśniającą spojrzenie na systemy nawadniania, które od lat w naszych wyobrażeniach przyjmują nieprawidłowe lub przestarzałe formy…

Jako projektant stoję idealnie po środku linii klient – wykonawca, dlatego też jestem postronna i nie zamierzam tu „ściemniać” na korzyść jednej grupy czy też, którąś z nich faworyzować.  Z tego też względu blog „zielone nawodnione” kieruje do wszystkich! Instalator, projektant, hobbista czy też osoba prywatna – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jedni zostaną ze mną pewnie na krócej (do momentu zrealizowania własnego systemu) a inni mam nadzieję trochę dłużej w celu nieustannego zwiększania swojej wiedzy (instalatorzy, projektanci, hobbiści).

Zapraszam wszystkich!